PolecamyNewsletter

Klub Wtorkowy - strona archiwalna

Kino Odkrywców Historii

SPOTKANIA ↩

16 protestsongów z okresu stanu wojennego (1981-1984), nagranych pospiesznie i z duszą na ramieniu, wiosną 1984 roku, w Studenckim Radio Centrum w Krakowie i zapisanych na taśmy, przetworzonych cyfrowo niedawno.

16 protestsongów z okresu stanu wojennego (1981-1984), nagranych pospiesznie i z duszą na ramieniu, wiosną 1984 roku, w Studenckim Radio Centrum w Krakowie i zapisanych na taśmy, przetworzonych cyfrowo niedawno. Śpiewałem te pieśni w okresie stanu wojennego w kościołach i środowiskach podziemnych. Byłem wtedy wkurzony na świat, na "tych drugich", którzy wciskali nam kit, że oni wiedzą lepiej. Potem myślałem, ze te pieśni się zdezaktualizowały, a teraz wiem, niektóre z nich są znowu aktualne i może będą zawsze.

Większość utworów zaaranżowana była na zespół z Wojtkiem Czemplikiem i Stefanem Błaszczyńskim w składzie (nie wszystkie się zachowały), ale na tej płycie jest także sporo moich solowych wykonań. Kasety "Komentarz" i "Nie zginęła, póki my" sprzedawane były w tzw. II obiegu. Niedawno w pociągu spotkałem kogoś, kto je kolportował.

Relacja filmowa:

Galeria